Kompaktný prietokomer vzduchu bez ukľudňovacie časti | Kompresory PEMA

Kompaktný prietokomer vzduchu bez ukľudňovacie časti

Nový kompaktný prietokomer vzduchu od nemeckého výrobcu CS Instruments GmbH sa vyznačuje zaujímavým usporiadaním. Bežné kalorimetrické prietokomery potrebujú pre svoje presné meranie ukľudňujúca potrubia v dĺžke 10 až 30 x DN (násobkov priemeru potrubia). Tento prietokomer však vzhľadom na použitie difúzora môže byť namontovaný aj do potrubia bez ukľudňujúca časti. Zástavbová dĺžka je púhych 135 mm. Vyrábí sa v dimenziách ¼ až 2 “a v rozsahu merania podľa vnútorného priemeru 3,6 až 1195 m3/hod (v max.flow verzii až 1450 m3/hod). Je vhodný pre vzduch i bežné technické plyny (Ar, CO2,N2,O2,N2O)

Standartní presnosť merania je 1,5 %, čo je veľmi dobrá hodnota. Oproti meradlám s ukľudňujúca častí môže byť dodaný aj s nižšou presnosťou merania 6 %, ktorá je vhodná pre aplikácie s potrebou iba orientačných meranie spotrieb napríklad jednotlivých strojov.

Môže byť dodaný aj vo variante s integrovaným meraním tlaku.

Tento prístroj má zachované všetky možnosti nastavenia parametrov a výstupy cez komunikačné rozhranie – analógový výstup 4 až 20 mA, pulzný výstup, RS485 – modbus RTU. Jeho použitie vzhľadom k cene je tak veľmi zaujímavé pre monitoring spotreby jednotlivých častí výroby i centrálnej kompresorovne.