Nová platforma kompresorov Doosan | Kompresory PEMA

Nová platforma kompresorov Doosan

PRIJÍMAME OBJEDNÁVKY

Nová platforma kompresorů Doosan

Vzhľadom k nástupu emisné normy Stage V v Európe bola kompletne prepracovaná rad kompresorov do 5m³/min. Vo vývojovom centre pre Európu v Dobříši sme mali možnosť zoznámiť sa s prototypmi týchto nových kompresorov.

Na prvý pohľad zaujme nádherný dizajn polymérový karosérie, v štandarde sú novo LED svetlá. Podľa nás je jedna z najlepších inovácií možnosť zvoliť ako príslušenstvo ECOmizer, ktorý poznáme z väčších modelov. Ide o patentovaný systém Doosan, ktorý výrazne znižuje spotrebu paliva pri voľnobehu. Ďalej oceňujeme “zaťažovacie" tlačidlo v štandarde. Odpadajú tak štarty s otvorenými guľovými kohútmi do vysokých otáčok motora. V neposlednom rade je tiež dôležitou novinkou príchod 14 bar verzie s výkonnosťou 3m³/min navrhnutú pre zafukovanie optických káblov.

V kompresoroch sú nové motory Yanmar (25-47 kW) s filtrami pevných častíc pre splnenie už spomínané emisnej normy Stage V, kľúčové vlastnosti kompresorov Doosan zostali však zachované:

vysoká odolnosť, jednoduchosť ovládania a ľahká údržba

Vysoký dopyt zo západnej Európy nám nepatrne navýšila dobu dodania. Aktuálne potvrdzujeme dodanie prelom september/október pre kompresory, ktoré budú objednané do prvého týždňa v júli.

Máme už objednané niekoľko kusov v rôznych variantoch do našej požičovne, môžete ich tak naplno vyskúšať v septembri.