Kontaktujte nás cez WhatsApp

Problematika statickej elektriny v praxi

Statická elektrina je jav, ktorý prináša rôzne problémy vo výrobe. A to predovšetkým tam, kde dochádza k treniu, oddeľovanie, rezanie, presýpanie, alebo rolovanie materiálov.

Firma z juhomoravského kraja vyrábajúca plastové okná sa na nás obrátila s problémom, kedy na linke slúžiace na poťahovanie plastových profilov dizajnovými fóliami dochádza k priťahovanie prachových častíc na profil pod fóliu.

Doterajšie riešenie spočívalo v ofukovanie tohto profile deflektory vlastnej výroby, tj. Rúrkou s dvadsiatimi vyvŕtanými kruhovými otvormi priemeru 1 mm.

Ani vysoká spotreba vzduchu u takého deflektory nie je schopná strhnúť častice prachu z profilu – jednak prúd vzduchu z takého deflektory nemá ideálny tvar pre fungovanie tejto aplikácie a navyše statická elektrina udrží častice prachu na profile aj cez silu ofukovanie.

Naše riešenie spočívalo vo vzduchovom nožmi, ktorého súvislý tvar prúdu vzduchu v spojení s ionizačným generátorom odstráni tento problém bez zvyšku.

 

Odstránenie statického náboja

Pre odstránenie statického náboja dodávame špeciálne vzduchové nože a trysky. Vzduchový nôž s antistatickou tyčou spája účinok zosilnenie prúdu vzduchu a ionizácie pre vytvorenie vzduchovej clony ionizovaného vzduchu o vysokej rýchlosti. Tento spoločný účinok je možné použiť pre neutralizáciu statickej elektriny a odstránenie prachu napr. Pri povrchových úpravách, tlači, balenie, v plastikárskom i textilnom priemysle.

Dodávame ionizačné prvky rôznych prevedení. S našimi vzduchovými nožmi dodávame prevažne ionizačné tyče rôznych dĺžok a výkonnostných prevedenie (podľa úrovne statického náboja, podľa rýchlosti pohybu produktu pod.). Týmto spôsobom sme schopní vyhovieť rôznym aplikáciám. Dodávame tyče štandardné, vysokovýkonné, tyče s integrovaným vysokonapäťovým zdrojom a napájaním 24 V DC alebo jednoduché ionizačné piny.

Okrem vzduchových nožov je možné ionizačné piny spojiť tiež so špeciálnymi vzduchovými tryskami, prípadne s ručnými pneumatickými pištoľami. Získate tak výkonný spôsob odstránenia statického náboja na vašich produktoch s dlhým dosahom, jednoduchou montážou, prípadne ľahkú ručnou manipuláciou.